Skup złota

Przeprowadzamy skup złota. Skupujemy złotą biżuterię każdego rodzaju, w tym kolczyki, łańcuszki, naszyjniki, bransoletki, obrączki, zawieszki, sygnety, pierścionki i broszki. Każdy egzemplarz dokładnie ważymy oraz wyceniamy; pod uwagę bierzemy wagę biżuterii oraz próbę złota, z którego jest zrobiona. Warto pamiętać, że podczas wyceny złotej biżuterii odejmujemy wagę kamieni szlachetnych, z których się składa i skupiamy się jedynie na fragmencie wykonanym złota. Zajmujemy się skupem biżuterii ze złota żółtego, białego, czarnego, niebieskiego, czerwonego czy różowego.

Skup złota – prosty sposób na zysk

Złoto jest kruszcem, na który jest bezustanny popyt. Z tego powodu sprzedaż złotej biżuterii w pracowni jubilerskiej to prosty i pewny sposób na zysk. Nie musisz martwić się tym, że złoto pozyskiwane ze złotej biżuterii nie jest w 100% czyste – nawet na próbach zanieczyszczonych innymi metalami możesz się łatwo wzbogacić! To doskonałe rozwiązanie na trudne czasy, takie jak pandemia czy rosnąca inflacja. Większość biżuterii, jaką można znaleźć w pracowniach jubilerskich, jest wykonana ze złota 585 – jest to próba zawierająca 58,5% czystego kruszcu. W naszej pracowni wyceniamy biżuterię wykonaną między innymi z:

  • Złota 333;
  • Złota 585;
  • Złota 750.

Im większa jest waga sprzedawanej biżuterii oraz im czystsza jest próba złota, z którego jest wykonana, tym wyższa jest ostateczna cena. Domieszki innych metali w złotej biżuterii są niezbędne, ponieważ złoto jest bardzo kruche i podatne na zniszczenia. Dodatki, na przykład w postaci miedzi lub srebra, mogą jednak wywoływać reakcje alergiczne lub powodować ciemnienie czy też śniedzenie złotej biżuterii. 

Tym, co wpływa na cenę sprzedawanej biżuterii, jest też konieczność jej obróbki przez jubilera. Aby można było dokładnie wycenić oraz dalej wykorzystać złoto, należy obrobić biżuterię i przetopić złoto, z którego jest zrobiona. To wydłuża czas wykonania usługi jubilerskiej oraz obniża cenę sprzedawanego złota. Skupujemy i sprzedajemy również różnorodne kamienie szlachetne, takie jak szafiry, szmaragdy, rubiny i diamenty. W naszej pracowni możesz liczyć na uczciwą wycenę złotej biżuterii.

Wycena złotej biżuterii

Oferujemy sprawną wycenę złotej biżuterii w atrakcyjnych cenach. Wycena trwa od kilkunastu minut do kilku dni roboczych. Czas wyceny skraca się przy pojedynczych, niewielkich egzemplarzach, a wydłuża w przypadku biżuterii skomplikowanej lub większych rozmiarów. Istnieje możliwość telefonicznego umówienia się na wycenę oraz wstępnego ustalenia czasu trwania usługi. Próba złota oraz waga biżuterii to nie jedyne czynniki, które mają znaczenie podczas wyceny. Bardzo ważna jest również ilość kamieni szlachetnych. Im więcej kamieni, tym wyższa jest cena. Duże znaczenie ma też wielkość kamieni, ich czystość oraz szlif.

Wykonujemy wycenę ustną biżuterii oraz, jeśli zajdzie potrzeba, wycenę z certyfikatem na piśmie. Certyfikat ten zawiera krótki opis przedmiotu, próbę oraz kolor złota, z którego jest wykonany, wagę i informację o obecności kamieni szlachetnych z uwzględnieniem ich ilości, rodzaju, formy, wymiarów, masy, czystości i szlifu.

Wykonujemy dokładne wyceny złotej biżuterii oraz kamieni szlachetnych. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password