Obrączki ślubne nie muszą być drogie
Obrączki ślubne nie muszą być drogie

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Zazwyczaj poprzedzony jest długimi przygotowaniami. Często ostatnim etapem tych przygotowań jest wybór obrączek ślubnych. Temat ten budzi wiele kontrowersji, gdyż większości z nas obrączki kojarzą się z dosyć sporą inwestycją finansową, ale czy tak faktycznie jest w rzeczywistości?

czytaj całość »
Jak wybrać dobrego jubilera?
Jak wybrać dobrego jubilera?

Ludzie od wieków kochają piękną biżuterię. Nic więc dziwnego, że utalentowani jubilerzy nie mogą narzekać na brak klientów, a rzemiosła chcą nauczyć swoje dzieci, które często przejmują po nich zakłady. W ostatnich, zwłaszcza w wielkich miastach, pojawiło się wiele nowych salonów jubilerskich. Jak wśród nich wyłonić te naprawdę dobre, na których rzeczywiście można polegać? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Grawer na obrączkach - hit czy kit?
Grawer na obrączkach - hit czy kit?

Obrączki są symbolem małżeństwa, miłości i wierności dwojga ludzi. Każdy wstępujący w związek małżeński wierzy, że ta wyjątkowa biżuteria pozostanie z nim do końca życia, póki śmierć nie rozłączy małżonków. Wybór obrączek jest więc istotną kwestią, zarówno w kontekście wygody noszenia, jak i symboliki tego pierścionka. Ten wpis polecamy zwłaszcza osobom rozważającym zakup grawerowanych obrączek. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Gdzie można naprawić biżuterię?
Gdzie można naprawić biżuterię?

Ze względu na wartość (również tę sentymentalną) biżuterii, jej naprawa w myśl zasady „Zrób to sam” najczęściej nie jest dobrym pomysłem. Pierścionki, zegarki, łańcuszki czy bransoletki najlepiej powierzyć specjaliście. Doświadczony jubiler potrafi nie tylko naprawić kosztowności, ale także zrekonstruować stare precjoza, jak rodzinne pamiątki. Sprawdzamy jakie usługi są realizowane w salonach jubilerskich.

czytaj całość »
Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?
Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Bez względu na to w jakim miejscu się odbywają i jak długo są planowane, symbolem oświadczyn jest pierścionek zaręczynowy. Jego założenie oznacza zgodę na małżeństwo i zapowiada ślub. To bardzo specyficzny rodzaj biżuterii, dlatego też jego wybór trzeba dobrze przemyśleć. Podpowiadamy czym się kierować w poszukiwaniu idealnego pierścionka.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony