Najpiękniejsze Obrączki Ślubne 

wesele

wedding logo

Obrączki ślubne nie muszą być drogie
Obrączki ślubne nie muszą być drogie

Obrączki ślubne nie muszą być drogie

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Zazwyczaj poprzedzony jest długimi przygotowaniami. Często ostatnim etapem tych przygotowań jest wybór obrączek ślubnych. Temat ten budzi wiele kontrowersji, gdyż większości z nas obrączki kojarzą się z dosyć sporą inwestycją finansową, ale czy tak faktycznie jest w rzeczywistości?

 

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybierając symbol miłości, lojalności i wierności, bo takim są obrączki ślubne, należy rozważyć, z jakiego kruszcu mają być wykonane. W dzisiejszych czasach oferta sklepów jubilerskich jest bogata i pozwala klientom na wybór obrączek dopasowanych do ich możliwości finansowych. Zatem obrączki nie zawsze muszą kosztować fortunę, chyba że będą wykonane z wysokiej jakości platyny. Oprócz platyny obrączki mogą być wykonane ze srebra, złota, palladu czy tytanu. Każdy z tych kruszców oraz jego próba charakteryzują się inną ceną. Rozpiętość w tej kwestii jest dosyć wysoka, dlatego ciężko wskazać na konkretne ceny obrączek ślubnych. Dla niezdecydowanych dobrą opcją mogą okazać się obrączki wykonane z mieszanki wcześniej wspomnianych metali.

 

Dodatkowe koszty

Mając ograniczony budżet, warto wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, które mogą wygenerować wyższą cenę. Jeśli przyszła para młoda chce ozdobić obrączki wyszukanym grawerem, może to wpłynąć na ich cenę. Kolejna kwestia to kształt obrączek. Jeśli jest on niestandardowy, to ich twórca musi spędzić więcej czasu nad ich produkcją. To także może wygenerować dodatkowy koszt. Do najpopularniejszych kształtów obrączek zalicza się:

  • profil zaokrąglony
  • profil płaski i płaski fazowany
  • profil wklęsły

Wybierając obrączki, trzeba wziąć pod uwagę, że największy wpływ na ich cenę ma kruszec, z którego są wykonane, jego próba i dodatkowe zdobienia w postaci różnych kamieni. Im wyższa próba, tym cena będzie również wyższa. Jednakże warto pamiętać, że to nie cena świadczy o tym, czy obrączki będą dla nas wymarzonym symbolem miłości, ale to, czy faktycznie będą one do nas pasować. Zatem ich cena nie musi być wysoka, aby dobrze odgrywały swoją rolę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony