Idealny pierścionek dla niej

Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy, by Ona powiedziała „TAK!”?

 Historia pierścionka zaręczynowego

W dzisiejszych czasach oświadczyny bez pierścionka zaręczynowego z diamentem lub innym kamieniem szlachetnym trudno sobie wyobrazić. Zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych prawdopodobnie narodził się w starożytnym Egipcie, ponad 2000 lat p.n.e. To tam powstały pierwsze pierścionki tworzone ze zwykłego drutu. W późniejszym czasie wyrób pierścionków doskonalono i wzbogacano o stosowanie w ich wyrobie nowych surowców: złota, kości słoniowej czy brązu.

W tradycji chrześcijańskiej pierścionek jako symbol zaręczyn między dwojgiem ludzi zaczął funkcjonować dopiero na przełomie XII i XIII wieku.


 Białe czy żółte złoto? Szmaragdy czy diamenty? Jak ma wyglądać idealny pierścionek zaręczynowy?

Podczas wyboru idealnego pierścionka dla przyszłej narzeczonej powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim Jej upodobania biżuteryjne i gust. Możemy wziąć pod uwagę również Jej styl ubierania się czy styl życia. Przykładowo, dla przyszłej narzeczonej, która jest zabiegana, uprawia sporty czy prowadzi aktywny tryb życia duże znaczenie może mieć wygoda podczas noszenia i użytkowania pierścionka zaręczynowego. Równie ważnym aspektem jest wygląd i estetyka biżuterii zaręczynowej.

Warto wcześniej dyskretnie zwrócić uwagę na to co nosi wybranka Waszego serca i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą w podjęciu odpowiedniego wyboru: Czy jest to biżuteria ze złota żółtego czy białego? Czy biżuteria jest subtelna, delikatna i dyskretna czy wręcz przeciwnie - większa i przyciągająca wzrok? Czy przyszła narzeczona woli diamenty, a może inne kamienie szlachetne o wyrazistych barwach?

O pomoc w wyborze zaręczynowej biżuterii możemy poprosić też bliską osobę przyszłej narzeczonej – może to być jej mama, siostra czy przyjaciółka. Bardzo prawdopodobne, że osoby z najbliższego otoczenia będą znać gust i upodobania Waszej wybranki (lub też rozmiar noszonej biżuterii), a tym samym doradzą najlepiej podczas wyboru i zakupu pierścionka.


 Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Najczęściej pierścionek zaręczynowy zakłada się wybrance serca na palec serdeczny prawej ręki, taki właśnie zwyczaj przyjął się w Polsce. Aczkolwiek w niektórych krajach pierścionek zakłada się narzeczonej na serdeczny palec lewej dłoni – tak jest np. w Grecji. Taki zwyczaj wziął się ze starożytności, kiedy Grecy wierzyli, iż w lewej dłoni, właśnie w palcu serdecznym, swój początek ma żyła prowadząca do serca – vena amoris – żyła miłości. 


Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Rewelacyjnie wyglądający pierścionek zaręczynowy nie będzie tym idealnym, jeśli… nie wybierzemy odpowiedniego rozmiaru! Pierścionek nie może być za duży, gdyż będzie zsuwać się z palca i może wywołać u przyszłej narzeczonej obawy o to, że zgubi tak wyjątkową biżuterię. Z drugiej strony, pierścionek nie może być zbyt mały, za ciasny, ponieważ będzie powodować dyskomfort podczas noszenia, a nawet wywoływać ból.

By jak najlepiej dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego można posłużyć się np. biżuterią Waszej wybranki – dyskretnie „podkraść” jej pierścionek noszony na serdecznym palcu i wybrać się do zaufanego jubilera, by oszacować odpowiedni rozmiar i wybrać pierścionek idealny.

W ramach usług świadczonych przez Nasze salony, istnieje możliwość zmniejszenia bądź zwiększenia pierścionków i tym samym odpowiednie dopasowanie rozmiaru biżuterii do palca wybranki (problemem mogą być jednak pierścionki wysadzane dookoła kamieniami).

Mamy nadzieję, że oferta Naszych salonów spełni oczekiwania najbardziej wymagających Pań - przyszłych narzeczonych, a zespół pracowników Naszej firmy doradzi nie tylko w dobraniu odpowiedniego rozmiaru biżuterii, ale i pomoże Państwu w wyborze tego idealnego pierścionka zaręczynowego, dzięki któremu Ona bez wahania odpowie „TAK”!


VVS Twój Jubiler

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password