Najpiękniejsze Obrączki Ślubne 

wesele

wedding logo

Czym jest złoto białe i co się z niego wykonuje?
Czym jest złoto białe i co się z niego wykonuje?

Czy wiesz o tym, że złoto wcale nie musi być ... złote? Ten kruszec, symbolizujący bogactwo, luksus, a także będący od wieków symbolem elegancji i dobrego gustu  może mieć również kolor srebrnej platyny! Sprawdź, czym jest niezwykle obecnie modne białe złoto i co się z niego wykonuje.

Białe złoto, czyli właściwie jakie?

Mianem białego złota określa się stop złota z niklem i cynkiem w proporcjach 25%, niekiedy też ze srebrem i palladem, który doskonale imituje platynę. Białe złoto może mieć kolor srebrny, jeśli pokryte zostanie warstwą rodu. Białe złoto nierodowane, posiadające jednocześnie kolor i połysk srebra, to stop złota z niklem. Ze względu na domieszki, białe złoto posiada większą twardość i jest bardziej wytrzymałe, a także odporne na mechaniczne uszkodzenia i zarysowania.

Biżuteria z białego złota

Białe złoto, ze względu na swoje właściwości oraz oryginalny wygląd, bardzo chętnie jest wybierane jako materiał na ekskluzywna biżuterię. Obrączki, pierścionki, bransoletki, kolczyki czy wisiorki z białego złota pasują do każdej karnacji i każdego stroju. Pierścionki z białego złota doskonale prezentują się zarówno ozdobione szlachetnymi kamieni, jak i w bardziej delikatnej, surowej wersji. Wbrew obiegowym opiniom, białe złoto nie jest bardziej podatne na zarysowania, a także nie bleknie z czasem.

Chociaż białe złoto pasuje do każdego rodzaju karnacji, szczególnie dobrze prezentuje się na kobietach o zimnym typie urody, czyli jasnej cerze i niebieskich oczach. Białe złoto podkreśli walory urody i wydobędzie jej zalety. Co więcej, do białego złota doskonale pasują granaty, szmaragdy oraz kamienie w ciemnych odcieniach, idealnie wyróżniające się na tle jasnej karnacji. Ponadto białe złoto, w przeciwieństwie do tradycyjnie złotych dodatków, dobrze prezentuje się, gdy do naszyjnika dodamy bransoletkę i pierścionek z tego samego materiału. Pokaźny naszyjnik, duża bransoletka i okazały pierścionek stworzą zestaw idealny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony