OBRĄCZKI ŚLUBNE - NAJMODNIEJSZE WZORY

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 1203
OBRĄCZKI ŚLUBNE - NAJMODNIEJSZE WZORY

Obrączka jest znakiem miłości i wierności małżonków, symbolem łączącego ich związku. To szczególny rodzaj biżuterii, który chcemy nosić do końca życia. Każdy renomowany salon jubilerski może zaoferować bogaty wybór obrączek. Sprawdźmy jakie wzory cieszą się największym powodzeniem.

Ponadczasowe obrączki z żółtego złota

Klasyka, a żółte złoto z pewnością zasługuje na takie określenie, nigdy się nie starzeje. W czystej postaci ten szlachetny metal ma próbę 999, ale takie złoto jest miękkie, a przez to podatne na uszkodzenia. W związku z tym, do złota dodawane są inne metale, które poprawiają jego walory użytkowe, a przy tym mogą wpłynąć na odcień kruszcu. Jedną z najchętniej wybieranych prób złota jest 585, czyli stop zawierający 58,5 proc. czystego złota. Taki materiał jest bardziej wytrzymały, przez co jest idealny do produkcji obrączek ślubnych.


Nowoczesne białe złoto i ozdobne kamienie

Skoro o kolorach mowa, poza żółtym, wyróżniamy także białe, różowe, czerwone, a nawet niebieskie złoto. Pierwsze z wyliczonych powstaje poprzez dodanie do klasycznego złota palladu. Obrączki z niego wykonane są uznawane za bardziej nowoczesne, stąd są coraz częściej wybierane przez narzeczonych. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za żółtym złotem. Dobrą alternatywą jest również połączenie kruszców w różnych odcieniach. Warto wiedzieć, że dodanie metalu do złota, celem zmiany jego koloru nie zmienia jego próby.

Dodatkowym sposobem upiększenia pierścienia, zwłaszcza dla kobiety, ą kamienie ozdobne. Zwykle wybór pada na syntetyczną cyrkonię lub szlachetny brylant. Obrączkę może zdobić pojedynczy kamień lub kilka sztuk ułożonych w elegancką kompozycję. Taka biżuteria z pewnością wyróżnia się na tle klasycznych propozycji, noszenie obrączki z kamieniami wymaga jednak nieco większej uwagi.


Obrączki z osobistą dedykacją

Sposobem na spersonalizowanie pierścienia jest wykonanie grawera. Biżuterię może zdobić imię wybranki/wybranki, data lub dedykacja. Szerokość obrączki ślubnej (większa od innych pierścionków) pozwala wygrawerować nawet dłuższe sentencje. Grawer jest widoczny dopiero po zdjęciu biżuterii, stąd może mieć niezwykle osobisty przekaz.

Kupując obrączki warto kierować się nie tylko aspektem estetycznym. Znaczenie ma waga pierścienia, a także jego grubość i szerokość. Obrączka nie powinna przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności; musi się ją wygodnie nosić. Kaleczeniu palców zapobiegnie profilowanie pierścionka, czyli ścięcie wewnętrznych krawędzi. Z biegiem czasu może pojawić się potrzeba zmiany rozmiaru pierścionka. Proste, klasyczne modele obrączek łatwiej zmodyfikować.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password