JAK WYBRAĆ IDEALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY?

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 1039
JAK WYBRAĆ IDEALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY?

Bez względu na to w jakim miejscu się odbywają i jak długo są planowane, symbolem oświadczyn jest pierścionek zaręczynowy. Jego założenie oznacza zgodę na małżeństwo i zapowiada ślub. To bardzo specyficzny rodzaj biżuterii, dlatego też jego wybór trzeba dobrze przemyśleć. Podpowiadamy czym się kierować w poszukiwaniu idealnego pierścionka.

Kruszec i kamień do pierścionka przyszłej panny młodej

Pierścionek zaręczynowy jest najczęściej ozdobiony kamieniem szlachetnym, zwykle diamentem. To rzadki i niezwykle twardy minerał, dlatego jest symbolem stałości uczuć. Nie oznacza to jednak, że musi on koniecznie znaleźć się w pierścionku ofiarowanym przy oświadczynach. Wybór kamienia, jak i kruszcu powinien być podyktowany indywidualnym gustem przyszłej panny młodej i jej osobowością. Przed zakupem warto przyjrzeć się jakiego rodzaju biżuterię nosi kobieta: czy preferuje delikatne, klasyczne wzory, czy też sięga po bardziej ekstrawaganckie ozdoby.

Pierścionek ma odpowiadać jej charakterowi i stylowi życiaSalony jubilerskie proponują złoto w różnych kolorach (od żółtego aż po niebieski), a ponadto w ich ofercie są pierścionki z innych cennych metali, jak tytan czy platyna. Wybór kamieni szlachetnych także jest szeroki: szmaragd, rubin lub ametyst również sprawdzą się jako ozdoba pierścionka zaręczynowego. Każdy z nich ma swoją symbolikę, a dla konkretnej kobiety może mieć dodatkowe, osobiste znaczenie. Z tego względu warto zasięgnąć rady i skorzystać z rady osób bliskich ukochanej. Mama, siostra czy przyjaciółka znają dobrze jej przyzwyczajenia, z ich pomocą wybór idealnego pierścionka będzie łatwiejszy.

Kiedy ona powie „TAK”

Zaręczynom towarzyszą ogromne emocje, stąd zdarza się, że mężczyźnie wkładającemu pierścionek na serdeczny palec prawej ręki wybranki po prostu drżą ręce. Niestety, dochodzi także do sytuacji, w której symbol miłości po prostu nie mieści się na palcu lub jest zbyt duży.

Rozmiar pierścionka najlepiej ustalić przyjmując za wzór biżuterię, którą kobieta już nosi. Na tej podstawie doświadczony złotnik pomoże wybrać właściwy numer pierścionka. W razie potrzeby, u jubilera można dokonać także niezbędnych poprawek i idealnie dopasować tę wyjątkową ozdobę do palca.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password