JAK DBAĆ O SREBRNĄ BIŻUTERIĘ?

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 1056
JAK DBAĆ O SREBRNĄ BIŻUTERIĘ?

Biżuteria srebrna może służyć nam przez lata, przy czym jest to możliwe tylko wtedy, gdy we właściwy sposób się o nią dba. Co trzeba zrobić, aby przetrwała próbę czasu?

Odpowiednie przechowywanie

Zanim przejdziemy do konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych, warto zacząć od kwestii podstawowej, czyli przechowywania srebrnej biżuterii. Absolutną podstawą jest osobne trzymanie poszczególnych elementów biżuteryjnych tak, aby wzajemnie się nie rysowały i nie uszkadzały mechanicznie.

Biżuteria srebrna powinna być także trzymana z dala od promieniowania UV oraz bez kontaktu z wilgocią. Czynniki te na dłuższą metę wpływają bardzo negatywnie na jej stan, jednak dzięki odpowiedniej szkatułce z kilkoma podziałkami, można ją przed tym uchronić.

Prawidłowe czyszczenie srebrnej biżuterii

Dbanie o biżuterię ze srebra to również kwestia jej prawidłowego czyszczenia. Należy robić to systematycznie, aby usuwać z jej powierzchni różnego rodzaju produkty kosmetyczne, które nakładane są na dłonie, a także zarazki, które nieuchronnie pojawiają się na rękach.

Można skorzystać ze specjalnych preparatów przeznaczonych stricte do czyszczenia biżuterii, które zazwyczaj zabezpieczają przed utlenianiem się srebra. Takie kompleksowe czyszczenie wykonujemy również w ramach naszych usług naprawy biżuterii, obok takich czynności jak skracanie łańcuszków, prostowanie pierścionków oraz uzupełnianie brakujących kamieni.

Właściwe użytkowanie

Aby przedłużyć użytkowanie srebrnej biżuterii trzeba ją też prawidło użytkować. Absolutną podstawą jest jej ściąganie przed wykonywaniem domowych obowiązków, zwłaszcza wtedy, gdy używa się różnego rodzaju środków czyszczących i innych silnych preparatów. Nie powinno się także w niej kąpać oraz nosić wtedy, gdy na skórę aplikowane są kosmetyki.

Dbanie o srebrną biżuterię to kwestia przede wszystkim nawyku, jak bowiem widać, troska o nią wcale nie jest trudna. Jeśli jednak już pojawiły się na niej uszkodzenia, zachęcamy do sprawdzenia oferty naszej pracowni, w której zajmujemy się także naprawą elementów biżuteryjnych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password