GRAWER NA OBRĄCZKACH - HIT CZY KIT?

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 1456
GRAWER NA OBRĄCZKACH - HIT CZY KIT?

Obrączki są symbolem małżeństwa, miłości i wierności dwojga ludzi. Każdy wstępujący w związek małżeński wierzy, że ta wyjątkowa biżuteria pozostanie z nim do końca życia, póki śmierć nie rozłączy małżonków. Wybór obrączek jest więc istotną kwestią, zarówno w kontekście wygody noszenia, jak i symboliki tego pierścionka. Ten wpis polecamy zwłaszcza osobom rozważającym zakup grawerowanych obrączek. Zapraszamy do lektury!

Najlepszym doradcą jest… umiar

Trudno wyobrazić sobie bardziej osobisty element biżuterii niż obrączka, czy pierścionek zaręczynowy. Tych „ozdób” nie pożyczamy nikomu, zawsze są na palcu, bez względu na okoliczności i ubiór. Z zasady kupuje się je na długie lata - na całe życie. Ludzie się zmieniają, dynamika związku się zmieni, a obrączki… pozostaną. Wybierając je warto więc pamiętać o zasadzie złotego środka. Nie wszystko, co teraz jest modne, będzie takie za kilka lat. Można wręcz powiedzieć, że z pewnością… nie będzie. Z tego względu dobrze jest decydować się na klasyczne, delikatne zdobienia, które po latach będą cieszyć oko. Pomocna jest także myśl, że „więcej znaczy mniej”. Subtelny grawer, ale wykonany przez doświadczonego złotnika, z pewnością oprze się presji czasu. Jednocześnie, delikatny wzór nie będzie stanowił żadnego utrudnienia w codziennym noszeniu obrączek.


Dedykacja nie musi być sztampowa

Słowa wygrawerowane wewnątrz obrączki są widoczne dopiero po jej zdjęciu. Taki grawer można porównać do tatuażu w miejscu, które nie jest stale odkryte. Nie zmienia to jednak faktu, że grawer na obrączce musi być szablonowy. „Bezpiecznym” rozwiązaniem są: data ślubu, imię małżonka lub jego pieszczotliwe określenie albo miłosne wyznanie. Grawerować można jednak także krótką sentencję, cytat z piosenki lub filmu, znaki albo też dedykacje. Im szerszy będzie pierścień, tym większa przestrzeń do stworzenia spersonalizowanego napisu. Każdy napis, symbol i data sprawiają, że obrączki nabierają jeszcze bardziej osobistego charakteru. Grawer i emocje związane z jego wyborem mogą po latach przypominać o uczuciu i wzniecać je na nowo.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password