GDZIE MOŻNA NAPRAWIĆ BIŻUTERIĘ?

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 4912
GDZIE MOŻNA NAPRAWIĆ BIŻUTERIĘ?

Ze względu na wartość (również tę sentymentalną) biżuterii, jej naprawa w myśl zasady „Zrób to sam” najczęściej nie jest dobrym pomysłem. Pierścionki, zegarki, łańcuszki czy bransoletki najlepiej powierzyć specjaliście. Doświadczony jubiler potrafi nie tylko naprawić kosztowności, ale także zrekonstruować stare precjoza, jak rodzinne pamiątki. Sprawdzamy jakie usługi są realizowane w salonach jubilerskich.

Dlaczego naprawą biżuterii powinien zajmować się jubiler?

Poza niezwykle ważnymi wiedzą oraz doświadczeniemnaprawa biżuterii wymaga także posiadania odpowiednich narzędzi i elementów. Nawet do stosunkowo łatwej czynności, takiej jak np. odświeżenie pierścionka, czy jego wypolerowania, potrzeba właściwych akcesoriów. Jeśli chcemy, aby biżuteria odzyskała swój blask, precyzja, wprawne oko i cierpliwość również są niezbędne.

Jakich napraw można dokonać u złotnika?

W pracowniach jubilerskich realizowane są usługi różnego typu. Naprawa biżuterii to pojęcie obejmujące takie czynności jak: skracanie bransoletek i łańcuszków, zmiana rozmiaru pierścionków, lutowanie uszkodzonych elementów kolczyków czy bransoletek, jak również dorabianie oczek do łańcuszków. Jubiler wstawia kamienie, które wypadły z pierścionków, ale też zastępuje „zużyte” nowymi egzemplarzami, możliwe jest także poprawienie grawera, który z czasem stał się mniej czytelny. Kolejną usługą jest polerowanie biżuterii i jej odświeżanie. Zdarza się, że element biżuteryjny wymaga przerobienia w całości, takie zlecenie wprawny jubiler również potrafi zrealizować.

Stare rodzinne pamiątki, które straciły swój pierwotny wygląd, wymagają uzupełnienia albo naprawy uszkodzenia mechanicznego, również warto przynieść do salonu, aby przekonać się jak będzie wyglądać proces ich renowacji.

Proces naprawy biżuterii wymaga czasu, stąd najczęściej nie odbywa się na poczekaniu. Przed przystąpieniem do pracy, jubiler zwykle wskazuje szacunkowy koszt uzupełnienia braków czy czyszczenia ozdób, podaje także orientacyjny czas wykonania usługi. Po kilku dniach na właściciela czeka stara, ale wyglądająca jak nowa, biżuteria.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password