CZY MOŻLIWA JEST ZMIANA ROZMIARU GOTOWYCH OBRĄCZEK ŚLUBNYCH?

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 2763
CZY MOŻLIWA JEST ZMIANA ROZMIARU GOTOWYCH OBRĄCZEK ŚLUBNYCH?

Obrączki, które kupuje się przed ślubem, warto dobrze przymierzyć, by mieć pewność, że mają odpowiedni rozmiar. Jednak nawet najlepiej dobrane obrączki z biegiem lat mogą stać się za duże lub zbyt małe. Na szczęście w wielu przypadkach korekta rozmiaru obrączki jest możliwa. Zmiana rozmiaru uzależniona jest od materiału, z którego wykonany został pierścionek oraz od rodzaju zdobień.

Jakie obrączki łatwo jest powiększyć lub pomniejszyć?

Obrączki ślubne najczęściej wykonywane są ze złota. Jest to materiał bardzo plastyczny. Dzięki temu powiększenie ich jest możliwe. Najłatwiejsza jest zmiana rozmiaru w przypadku prostych złotych obrączek. Jeśli potrzebne jest powiększenie pierścionka o jeden rozmiar, zostaje on delikatnie rozciągnięty. Inaczej wygląda powiększanie obrączki o kilka rozmiarów. W takim przypadku pierścionek jest rozcinany i rozginany do odpowiedniej wielkości. Następnie umieszcza się wstawkę ze złota o takim samym kolorze i próbie. Kolejnym etapem jest lutowanie elementów i polerowane obrączki tak, by nie było widać różnicy. Podobnie wygląda zmniejszanie obrączek. Z tym że wtedy kawałek pierścionka jest usuwany.

Matowienie obrączek nie stanowi problemu dla powiększenia lub zmniejszenia ich. Po zmianie rozmiaru możliwe jest ponowne wykonanie matowienia.

Kiedy zmiana rozmiaru obrączek jest trudna lub niemożliwa?

Każdy rodzaj zdobienia sprawia, że rozmiar obrączki jest trudniej skorygować. Problemem są kamienie osadzone w obrączce. Zmiana rozmiaru obrączek jest uzależniona od ilości kamieni i sposobu, w jaki są osadzone.

Obrączki dwukolorowe również są trudne do skorygowania. W ich przypadku istnieje szansa na powiększenie o jeden rozmiar, jednak wtedy wzór na obrączce ulegnie zniekształceniu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku grawera. Po rozciągnięciu obrączki grawer będzie wyglądać nieestetycznie i może być konieczne wykonanie go na nowo.
Niemożliwa jest zmiana rozmiaru obrączek z tytanu. Materiał ten jest mało plastyczny i szybko się utwardza.
Należy pamiętać, że gdy pierścionek jest rozciągany, to staje się nieco węższy. Z tego powodu bardzo cienkie obrączki nie mogą zostać rozciągnięte.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password