Cena pierścionka zaręczynowego - ile wypada na niego przeznaczyć?

na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetl: 1453
Cena pierścionka zaręczynowego - ile wypada na niego przeznaczyć?

Cena pierścionka zaręczynowego jest tematem trudnym dla wielu mężczyzn. Panuje przeświadczenie, że pierścionek powinien kosztować trzykrotność pensji, lub jedną pensję. Nie ma jednak sensu przejmować się mitami dotyczącymi zakupu tej wyjątkowej biżuterii. Ceny pierścionków zaręczynowych wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego. 

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W ofiarowaniu pierścionka zaręczynowego najważniejsze jest uczucie. Nie powinno się kierować w jego zakupie jedynie ceną biżuterii. Pierścionek powinien przede wszystkim być dopasowany do gustu kobiety, która ma nim zostać obdarowana. Nie ma sensu kupować drogiego pierścionka z wielkim kamieniem kobiecie, która lubi skromną biżuterię. Podobnie wygląda kwestia koloru kamienia. Jeśli przyszła narzeczona uwielbia barwę zieloną, lepiej kupić jej pierścionek z tańszym szmaragdem, niż przezroczystym drogim brylantem. Jest to biżuteria, która ma być noszona całe życie, więc dla przyszłej panny młodej bardziej istotne jest to, by była dopasowana do jej stylu niż żeby była bardzo droga.

Od czego zależy cena pierścionka?

Na cenę biżuterii składa się kilka kwestii.

Pierwszą z nich jest kruszec, z którego wykonany jest pierścionek. Najbardziej popularne pierścionki zaręczynowe wykonane są ze złota w klasycznym kolorze. Jeśli jednak przyszła narzeczona lubi nosić srebrną biżuterię, lepiej kupić jej pierścionek z białego złota, zamiast na siłę kupować tradycyjne modele. Lepiej jednak unikać pierścionków wykonanych ze srebra, ponieważ ich powierzchnia może się szybciej niszczyć. Im wyższa próba złota, tym droższy jest pierścionek. 

Kolejną kwestią mającą wpływ na cenę pierścionka zaręczynowego, jest rodzaj osadzonego kamienia. Wiele osób uważa, że powinien być to diament. Jednak biżuteria ze szmaragdami, rubinami, czy szafirami może wyglądać równie pięknie. Na cenę wpływa również wielkość kamienia. Jednak o ile kobieta nie nosi na co dzień biżuterii z dużymi kamieniami, lepiej postawić na mniejszy kamień, który będzie bardziej uniwersalny.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Pażdziernik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password